Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole.

Europejski Dzień Języków obchodzony jest w całej Europie corocznie 26 września. Ma on zachęcić Europejczyków do nauki języków obcych (nie tylko tych używanych na terenie Europy), a także propagować zalety różnorodności językowej.

W naszej szkole z okazji tego święta odbyły się konkursy językowe z języka niemieckiego i angielskiego.

26.09.2017 r. odbył się konkurs wiedzy o Australii, zorganizowany przez panią Katarzynę Mettel. Uczestniczyło w nim 16 uczniów naszej szkoły. Największą wiedzę na temat tego kraju posiadał Michał Malinowski z klasy IIIB, który zdobył pierwsze miejsce. Na drugim miejscu z tą samą liczbą punktów znaleźli się Wojtek Bekier i Wojtek Mazurkiewicz z klasy IC.

Tego samego dnia odbył się również  konkurs z języka niemieckiego "Leseverstehen- Rozumienie Tekstu Czytanego". Udział wzięło 12 osób z klas drugich, trzecich i czwartych. Konkurs zawierał zarówno pytania otwarte, jak i zamknięte. Pierwsze miejsce z maksymalną liczbą punktów zajęło 2 uczniów: Michael Witka z klasy IV a oraz Michał Malinowski z klasy III b. Konkurs zorganizowała pani Agnieszka Brzustewicz.

27.09.2017r. pani Agnieszka Grabara przeprowadziła konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. W konkursie brali udział uczniowie klas: IB, IC, IIIB i IVC. Najlepsze wyniki uzyskali:

Nikolas Gorczyński z klasy IB,
Wojtek Mazurkiewicz, Bartosz Piotrowski, Radosław Szewc, Sebastian Caputa z klasy IC,
Julia Klinkowska z klasy IIIB
Grzegorz Lewandowski i Kevin Kuźma z klasy IVC.

Nagrodami w konkursach były oceny z języka angielskiego lub niemieckiego.

W ramach DJO odbyła się również zbiórka i wystawa plakatów promujących naukę języków obcych. W galerii znajdują się niektóre z nich.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom!

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Waszego Święta
- my, dziewczyny,
życzymy każdemu Chłopcu:

ü   dziewczyny - tylko tej najfajniejszej,

ü  ciastek - tylko tych najsłodszych

ü  samochodów - tylko tych najszybszych

ü  zabaw - tylko najweselszych

ü  przygód - tylko najciekawszych ...

ü  i butów - takich, co najlżejsze, w których wszędzie mógłbyśdotrzeć!

W środowy wieczór 27 września 2017 roku w internacie Zespołu Szkół Zawodowych odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczęta przygotowały gazetkę, na której znalazły się życzenia dla chłopaków, konkursy (np. kto zje najszybciej jabłko czy wymieni najwięcej mieszkanek internatu z imienia i nazwiska), a także coś słodkiego na osłodę.

Agro Show 2017

Przez cztery dni trwały największe targi rolnicze Agro Show 2017 w Bednarach. Maszyny i urządzenia rolnicze pokazało ok. 800 wystawców z Polski i zagranicy. Uczestniczyło w nich blisko 150 tysięcy zwiedzających,  zajmowały prawie 120 ha powierzchni ekspozycji. Poza sprzętem na targach byli obecni producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Wystawa była organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
22 września uczniowie naszej szkoły w przewadze z grupy zawodowej technik rolnik wraz z opiekunami uczestniczyli w tym wydarzeniu. Nowością w tym roku była organizowana specjalnie dla szkół ścieżka edukacyjna, w ramach której na różnych stoiskach prezentowana była obsługa nowoczesnych maszyn rolniczych oraz innowacyjne rozwiązania techniczne. Uczniowie naszej szkoły prowadzili merytoryczną dyskusję z prowadzącymi zajęcia, wykazując się przy tym dużą znajomością techniki rolniczej.

Interesujesz się sztuką? Przyjdź! Zobacz! My już obejrzeliśmy! Warto!

8 września 2017 rokuspotkaliśmy się (uczniowie kl. IB, IIA, IIIA, IIIB, IIF IVA) w Sztumskim Centrum Kultury, aby obejrzeć  prace niemieckiej artystki, Corinny Kidoń. Obrazy - charakteryzujące się bogatą gamą kolorystyczną - są pełne światła i fascynacji otaczającym światem.

A.I.W.

Internacka integracja

Początek roku szkolnego to czas integracji nie tylko klas pierwszych w szkole, ale także mieszkańców internatu, którymi są uczniowie z różnych szkół i klas. Dlatego już 11 września br. zostało zorganizowane ognisko. Przygotowaniem jego zajęli się mieszkańcy placówki wraz z kierownikiem internatu p. H. Stępień – Grajewską i p. D. Wesołowskim. W czasie trwania spotkania młodzież miała okazję do wypełnienia innych niż codziennie zadań, bliższego poznania się, a także innej formy kontaktu z wychowawcami, p. H. Żyrą i p. M. Borko.

Wprawdzie jesienny chłodek nie sprzyjał dłuższemu siedzeniu przy ognisku, jednak już pieczenie kiełbasek, towarzyszące mu rozmowy i żarty były przyjemnym przeżyciem.

H. Żyra

UWAGA!

KONKURS PLASTYCZNY

Używasz –przegrywasz
organizowany
przez
Komendę
Powiatową Policji
w Sztumie

• Do konkursu należy zgłaszać prace tematyczne wykonane dowolną techniką
    na papierze w formacie A3.

Praca wykonana indywidualnie.
    Każdy uczestnik może przekazać tylko jedną pracę.

Termin składania prac: 26 września 2017 r. do jednego z niżej wymienionych nauczycieli

Sposób opisania pracy: na odwrocie pracy
    a) imię i nazwisko
    b) wiek