Aktualności

Spotkanie z przedstawicielem KUHN

13 lutego 2018r. w szkolnej sali konferencyjnej Zespołu Szkół Zawodowych w Barlewiczkach odbyło się niecodzienne spotkanie uczniów klas technikum rolniczego z przedstawicielem handlowym maszyn rolniczych KUHN.

Przez 1,5 godziny mieliśmy okazję zapoznać się z szeroką gamą rozsiewaczy i opryskiwaczy  produkowanych przez tego producenta. Prowadzący w sposób ciekawy i merytoryczny przybliżył budowę i zalety każdej z prezentowanych maszyn. Uczniowie wysłuchali nowych informacji z dużym zainteresowaniem. Miłym  akcentem spotkania były konkursy z nagrodami ze znajomości  prezentowanych maszyn. Z pytaniami poradzili sobie bardzo dobrze uczniowie z klasy IVA, którzy zgarnęli wszystkie nagrody.

Jolanta Mroczkowska

Targi Polagra-Premiery

19 stycznia 2018 roku młodzi rolnicy z naszej szkoły wraz z opiekunami, nie zważając na trudne warunki pogodowe wyruszyli do Poznania na największe spotkanie biznesowe dla sektora rolniczego w Polsce i Europy Środkowo-Wschodniej, czyli  targi Polagra – Premiery. Targi te odbywają się w cyklu dwuletnim  i są doskonałym źródłem wiedzy o nowościach rynkowych oraz miejscem prezentacji innowacyjnych technologii rolniczych. Nie mogło nas tam zabraknąć. Pomimo wczesnej pory wyjazdu humory dopisywały i bez przeszkód dotarliśmy do Poznania. Uczniowie mieli okazję po raz kolejny zapoznać się z bogatą ofertą maszyn rolniczych oraz na bieżąco obserwować najnowsze rolnicze rozwiązania.

Jolanta Mroczkowska

Urzekł nas „Narzeczony na niby”

Czy małe, niewinne kłamstewko może wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do totalnej katastrofy? A może dopiero jak wszystko się w życiu rozpada, możliwe staje się poukładanie wszystkiego od nowa? My już to wiemy, bo wraz z naszym wychowawcą p. Andrzejem Żółtowskim 18 stycznia wybraliśmy się na wycieczkę do kina „Krewetka” w Gdańsku.

Na miejsce zbiórki uzgodniliśmy sztumski dworzec kolejowy. Stamtąd bezpośrednim pociągiem dojechaliśmy do dworca PKP w Gdańsku Głównym. Podróż mijała nam miło i przyjemnie, a to za sprawą wspólnych rozmów. Kino „Krewetka”, na tych którzy go nie znali, wywarło miłe wrażenie.  Ci, którzy już w nim byli, miło zawitali po raz kolejny.

Z dość szerokiego repertuaru zdecydowaliśmy się na obejrzenie polskiej, romantycznej komedii „Narzeczony na niby” z Julią Kamińską, Piotrem Stramowskim, Sonią Bohosiewicz, Piotrem Adamczykiem, Barbarą Kurdej-Szatan, Tomaszem Karolakiem i Dorotą Kolak.

Ten film może się podobać.  Opowiada o Karinie, która próbuje z całych sił stworzyć pierwszy szczęśliwy związek. Ale mężczyzna, któremu oddała swoje serce, wydaje się być bardziej zainteresowany sobą, niż nią. Tak się złożyło, że jedno nieprzewidziane zdarzenie i jedno małe kłamstewko zamieni jej uporządkowane życie w prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Wtedy szybko okaże się też, że każdy z bohaterów ma tak naprawdę coś do ukrycia.

Ale nie będziemy opowiadać fabuły do końca. Kto nie widział, niech też jedzie do kina. A film na pewno pokochają ci, którzy wierzą, że o prawdziwą miłość warto walczyć, nawet jeśli zaczyna się mocno niefortunnie.

Chyba wszyscy uznali, że wycieczka do kina była udana. Film był warty obejrzenia, a my spędziliśmy ze sobą dużo czasu.

Klasa III B

Zbiórka na rzecz schroniska w Tczewie

Udało się! Już po raz drugi pokazaliśmy, że nie jesteśmy obojętni wobec zwierząt. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu młodzieży przekazaliśmy na rzecz schroniska w Tczewie jedzenie, zabawki oraz koce.Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

M.Borko

Rozstrzygnięcie konkursu "Używasz-Przegrywasz"

W grudniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Używasz - Przegrywasz" , którego organizatorami była Komenda Powiatowa Policji w Sztumie wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Sztumie. Prace przedstawione przez uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych tworzą kalendarz na rok 2018. Naszą szkołę reprezentują prace wykonane przez Kamilę Cendrowską z klasy 2b, Karolinę Schufreidę z klasy 2f oraz Weronikę Czeszejko z klasy 2f.

M. Borko

 Wigilia w SOSW w Uśnicach

 

W dniu 20 grudnia br. uczestniczyliśmy w wigilii w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Uśnicach. W korowodzie św. Mikołaja wzięli udział nasi uczniowie z klasy IC: Nikola Bużek, Mikołaj Dawid, Bartosz Piotrowski i Paulina, Staniaszek.

 

UWAGA!

1 stycznia 2018r. internat jest nieczynny. Zapraszamy 2 stycznia od 6.30. 

 

 

Wyniki konkursu fotograficznego

Konkurs fotograficzny „Moje Hobby” rozstrzygnięty! Do ścisłej czołówki zakwalifikowali się: Karolina Falkowska z I b, Jan Szempek z IV a, Kamil Brzeski z II a oraz Szymon Olszewski z klasy II c i właśnie jego zdjęcie spełniło wszystkie kryteria konkursowe. Szymon został laureatem dzięki zdjęciu, na którym przedstawił swoją pasję, jaką jest wędkarstwo. Gratulacje! Zapraszam do obejrzenia prac finalistów – tu, w galerii, jak też na holu na II piętrze szkoły.

Organizator A. Brzustewicz

Plebiscyt „Nauczyciel na Medal 2017”

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym odbył się organizowany przez Dziennik Bałtycki plebiscyt „Nauczyciel na Medal 2017”. Głosowanie odbywało się drogą sms-ową. Celem akcji było nagrodzenie nauczycieli kreatywnych, z pasją, którzy często poświęcają swój wolny czas, aby pracować z uczniem.

Każdy mógł oddać głos na zgłoszonego do plebiscytu nauczyciela. Akcji patronował marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych z powiatu sztumskiego pierwsze miejsce zajęła pani Agnieszka Iwańska-Warczak, a drugie pani Sylwia Kubik. Gratulujemy!

 

Spotkanie opłatkowe w internacie

Internacka społeczność spotkała się przy stole wigilijnym 19 grudnia br. Na uroczystość złożyły się: montaż muzyczno - słowny w wykonaniu pięciu mieszkanek internatu (A. Maliszewskiej, A. Sobocińskiej, N. Bużek, P. Ilbegi oraz K Matkiwskiej), pod kierownictwem p. H. Żyry i ks. K. Jakubowskiego; dzielenie się opłatkiem i życzenia, wieczerza, wizyta Mikołaja oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: p. Marzena Zawisza – dyrektor naszej szkoły, p. Halina Stępień – Grajewska – kierownik internatu, p. Wiesława Krawczyńska – Blacha i p. Daniel Wesołowski.

Halina Żyra

Wigilia Środowiskowa

W dniu 14 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach odbyła się coroczna Wigilia Środowiskowa. Wzięli w niej udział rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły, pracodawcy, absolwenci, przedstawiciele współpracujących ze szkołą organizacji i instytucji.

Spotkanie rozpoczęło przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez szkolną grupę teatralną i wokalno-muzyczną (opiekunowie: A. Iwańska – Warczak, J. Mroczkowska, W. Wędrychowski). W przedstawieniu udział wzięli uczniowie: N. Bużek (IC) , M. Dąbrowski (IIF), A. Ołdak(IVC), W. Beutler (II B), J. Dominik (II A), K. Cendrowska (II B), K. Brzeski (II A) , K. Wiśniewski (II A), K. Soliński (II A), W. Paduch(II A), Ł. Pyrka (II A), B. Wittstock (II A), M. Pazio (II A), M. Dawert (IA).

Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie: A. Maliszewska(IB), K. Falkowska (IB), M. Wierzbowska (IIC), K. Kulecka (IIC), P. Wojtacka (IIB), A. Ścisłowski (IIIA) – keyboard, B. Szwed (IIIA) – akordeon. Gościnnie wystąpili także : Kazimierz Nieścier ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku oraz Mateusz Nieścier (skrzypce).

Odpowiednie nagłośnienie zapewnili Jakub Wawer (IIC) oraz Patryk Grzechulski (IV A).

Dekorację sali wykonali uczniowie klas: IA, IIB, IIF, IIIC i IIIG oraz absolwenci Krzysztof Konefał i Michał Zaniewski pod kierunkiem N. Markiewicz i A. Iwańskiej-Warczak.

Goście mieli również okazję spróbować tradycyjnych potraw wigilijnych, przygotowanych przez uczniów szkoły (pod kierunkiem: A. Kobusińskiej, Z. Krzemińskiej, H. Łukomskiej, P. Olszewskiego, A. Żółtowskiego).

Uczestnicy spotkania zostali obdarowani drobnym upominkiem w postaci świątecznych pierników.

Całość koordynowała A. Ciosek.

Spotkanie wigilijne, które po raz pierwszy odbyło się trzy lata temu z inspiracji Dyrektora Szkoły Marzeny Zawiszy, stało się tradycją w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach. 

Więcej zdjęć w zakładce GALERIA

A. Ciosek

Życzenia świąteczne z Elbląga

Ks. Damian Papierowski – koordynator Szkolnych Kół Caritas - przysłał życzenia świąteczne dla wszystkich pracowników i uczniów naszej szkoły.

Halina Żyra

Przygotowania do wigilii środowiskowej

Przygotowania do spotkania wigilijnego trwają. Podejrzeliśmy próbę przed jasełkami, które przygotowuje pani Agnieszka Iwańska-Warczak. Posłuchaliśmy ukradkiem  kolęd w wykonaniu naszych utalentowanych uczniów i pani Jolanty Mroczkowskiej.

 Wkrótce zamieścimy w zakładce Galeria materiały z fotorelacji Koła Fotograficznego z wigilii środowiskowej.

Agnieszka Brzustewicz–opiekun Koła Fotograficznego

 

Funkcjonowanie służby ochronnej i informatycznej

O tym, jak funkcjonuje służba ochronna i informatyczna w Zakładzie Karnym nr 1 i w Zakładzie Karnym nr 2 w Grudziądzu, dowiedziała się klasa II c podczas wycieczki przedmiotowej. Ze względu na tajemnicę nie wolno pisać o tym, co uczniowie zobaczyli i usłyszeli. Nie mogliśmy też robić zdjęć, ale wycieczka była bardzo ciekawa. Koniecznie trzeba dodać, że realizacja tego zadania była możliwa dzięki pomocy pracowników Zakładu Karnego w Sztumie. Toteż serdecznie dziękujemy zastępcy dyrektora tej placówki p. K. Rymerowi za załatwienie pozwolenia na wejście do zakładów w Grudziądzu, natomiast p. A. Ścisłowskiemu za załatwienie wszystkich formalności oraz za towarzyszenie klasie podczas wycieczki.

Halina Żyra – wychowawczyni klasy II c

 

Młodzieżowa Rada Powiatu

W dniu 11.12.2017r. uczennice z naszej szkoły: Magdalena Zelmańska, Katarzyna Wittstock, Aleksandra Kwiatkowska, Julia Ossowska uczestniczyły w sesji Młodzieżowej Rady Powiatu

Monika Borko

 

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

1 grudnia 2017 r odbył się Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. W konkursu przystąpiło 11 osób z klas II B, II c, III C.  Konkurs składał się z 51 pytań otwartych. Zwycięzcy : III miejsce - Olszewski Szymon klasa II C; II miejsce - Paweł Tubaja klasa III C; I miejsce - Natalia Westfal klasa II B. Gratuluje wygranym! Konkurs organizowała nauczyciel języka angielskiego Nadiya Markiewicz