Oskar Dominik z klasy III N został laureatem III miejsca w konkursie „POZNAJ MOJE HOBBY” dla uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego. Projekt pod nazwą „Jesteśmy razem” realizuje Pomorski Kurator Oświaty.

Zadaniem uczniów było przygotowanie krótkometrażowego filmu (3-5 minut) o swoich zainteresowaniach. Miał dotyczyć ciekawego sposobu spędzania czasu wolnego. Prezentacja musiała być indywidualna i samodzielna. Film nie mógł być dziełem profesjonalisty. Treści miały promować zasady dobrego wychowania i kulturę osobistą, w tym kulturę języka. Oceny filmów dokonywała Komisja Konkursowa powołana przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Spośród nadesłanych prac mogła wyłonić tylko 5 laureatów oraz przyznać dodatkowe wyróżnienia.

Nagrodzone filmy będą udostępnione na stronie Kuratorium Oświaty w Gdańsku i na Facebooku jako propozycja, np.  na zajęcia z wychowawcą, doradcą zawodowym, popularyzująca różne formy spędzania czasu wolnego, poszerzania zainteresowań i własnego rozwoju.

Oskar Dominik jest uczniem klasy trzeciej o profilu technik rolnik i z tym zawodem wiąże swoją przyszłość. Film zatytułował „Moje hobby – moja praca”. Jako dziecko oglądał filmy rolnicze i marzył o stworzeniu prywatnego kanału na Youtubie. Obecnie realizuje swoje zamierzenia, umieszczając w internecie filmy w ramach „FarmGarage”. Do nagrywania używa drona i aparatu. Filmy montuje w późnych godzinach wieczornych, bo wtedy ma wolny czas od pracy. Współczesny rolnik jest wszechstronnie wykształcony i ma dużą wiedzę z zakresu IT.

Film można obejrzec pod linkiem: Oskar Dominik „Poznaj moje hobby”

Wyniki konkursu „POZNAJ MOJE HOBBY” – Kuratorium Oświaty w Gdańsku

Opiekun merytoryczny: Anna Jurgielewicz

 

Skip to content