Podczas tegorocznej edycji EDU OFFSHORE WIND 2024, która odbyła się w dniu 06.03.2024 na hali Amber Expo w Gdańsku, uczniowie z klas 2c i 3c mieli niepowtarzalną szansę zagłębić się w fascynujący świat zielonej energetyki. To wydarzenie, będące unikatowym przedsięwzięciem na krajowym rynku, doskonale wpisuje się w ideę promowania rozwoju zawodowego w sektorze ekologii.

Ponad 100 wystawców z innowacyjnej branży zielonej energetyki stworzyło unikatową atmosferę, pełną inspiracji i nowoczesnych rozwiązań. W trakcie wizyty na stoisku Tesli, uczniowie mogli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w dziedzinie pojazdów elektrycznych.

Uczniowie klas 2c i 3c brali czynny udział w warsztatach, skupiających się na wykorzystaniu potencjału osobistego w planowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Dzięki symulatorom VR, młodzi ludzie mieli okazję gasić pozornie realne pożary za pomocą gaśnic oraz doskonalić swoje umiejętności spawalnicze na najnowszym symulatorze spawalniczym.

Targi oferowały również unikalną okazję do zobaczenia Wyspy Transformacji Energetycznej, gdzie prezentowano połączenie różnych technologii przyszłości, takich jak wodór, energia wiatrowa lądowa, magazyny energii, fotowoltaika i energetyka nuklearna. „Job TRUCK”, strefa ofert staży i praktyk, stanowiła szansę na bezpośrednie spotkanie z przedstawicielami HR i przekazanie CV.

Dodatkową atrakcją była mobilna treningowa ścianka wspinaczkowa oraz wielkogabarytowe eksponaty, które dodatkowo wzbogaciły doświadczenie uczniów na tym fascynującym wydarzeniu. EDU OFFSHORE WIND 2024 to nie tylko targi, lecz przede wszystkim inspirujące środowisko, które otwiera przed młodymi ludźmi drzwi do świata zielonej energii i perspektyw zawodowych.

Tekst oraz zdjęcia: Paweł Radomski – wychowawca klasy 3c, nauczyciel przedmiotów zawodowych, informatycznych.

Skip to content