MIĘDZYNARODOWE TARGI FERMA BYDŁA, TRZODY CHLEWNEJ I DROBIU W BYDGOSZCZY

24 lutego 2023 roku uczniowie Technikum Rolniczego klas : 1a, 2c, 3a oraz 2a Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki brali udział w specjalistycznych Targach Ferma – cyklicznej imprezie, największej tego typu w Polsce.

Organizatorzy zaprosili blisko 150 wystawców z kraju i zagranicy, którzy zaprezentowali bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli zwierząt począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich (również ich projekty i budowę), a także maszyny do zbioru i konserwacji pasz.

Targi to jednak nie tylko ekspozycja firm. W 25-letniej historii imprezy, co roku niezwykle istotnym elementem była i jest konferencja naukowo-techniczna. W tym roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia pierwszego dnia targów dla hodowców bydła mięsnego, redakcja topAgrar Polska przygotowała m.in. panel dyskusyjny pt. „Czy rosnące koszty życia i wysoka inflacja uderzą w rynek wołowiny – co to oznacza dla perspektyw rozwoju produkcji żywca wołowego w Polsce?, w którym udział wzięli przedstawiciele związków hodowców i producentów, przedstawiciele branży mięsnej oraz eksperci rynkowi. Tego dnia również, w części poświęconej trzodzie chlewnej, dyskutanci próbowali odpowiedzieć odpowiedź na pytanie „Czy prawodawstwo może zniszczyć branżę?“, panel poprowadził dr Tomasz Schawrz z UP w Krakowie. Z kolei branżę drobiarską organizatorzy wraz Krajową Izbą Producentów Drobiu i Pasz zaprasili na Forum, gdzie była mowa o ochronie wizerunku branży przed atakami pseudoekologów, ubezpieczeniach od salmonelli, czy też o aktualnych wyzwaniach w sztucznej inkubacji drobiu.

Wyjazdy na tego typu imprezy branżowe rozwijają , uczą i poszerzają wiedzę na temat najnowszych technologii, sprzętu i trendów w żywieniu, rozrodu zwierząt hodowlanych.  Sprzyja to  podejmowaniu decyzji na przyszłość. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Skip to content