Uczennica francuskiej szkoły Centre de Formation d’ Apprentis  w Val de Reuil – Oceane Piednoel w dniach 04.03.2024- 22.03.2024 r. odbywała trzytygodniowe praktyki zawodowe w kwiaciarni MarTa Art Florist w Sztumie w ramach projektu współfinansowanego z programu Unii Europejskiej Erasmus+.

ZSZ w Barlewiczkach zorganizował w całości pobyt młodej Francuzki zapewniając nie tylko miejsce odbywania praktyki, ale również oferując zakwaterowanie i posiłki w szkolnym internacie, przygotowując bogaty program kulturowy oraz całodobowy mentoring i monitoring uczennicy.

Właścicielka kwiaciarni wysoko oceniła zarówno zdolności i umiejętności florystyczne uczennicy z Francji, jak również jej zaangażowanie i kulturę osobistą wymagane w każdym zawodzie. Dokonując wyboru miejsca odbywania praktyk kierowaliśmy się przede wszystkim koniecznością zrealizowania programu szkolenia. Kwiaciarnia MarTaArt Florist spełniła oczekiwania nie tylko naszej placówki, ale również strony francuskiej.

Pobyt Oceane w Polsce możliwy był dzięki podpisanemu przez ZSZ w Barlewiczkach partnerstwu z francuskim centrum szkoleniowymw Val de Reuil.

Skip to content