24.09.2021 roku skoro świt – my, uczniowie z grup zawodowych technik rolnik i technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pod czujnym okiem opiekunek: Agnieszki Rentflejsz, Agnieszki Iwańskiej-Warczak i Jolanty Mroczkowskiej, wyruszyliśmy do Bednar na Międzynarodową Wystawę Rolniczą Agro Show 2021.

Pogoda i humory dopisywały. Już o godzinie 10.00 byliśmy na miejscu. To było prawdziwe rolnicze święto. Na 120 ha powierzchni 800 firm zaprezentowało tysiące maszyn i urządzeń rolniczych, m. in. takich marek jak: John Deere, Fendt, Massey Fegruson, Claas, Lemken, Kverneland i Agromasz, Kunh, Zetor.

Najbardziej zainteresował nas kombajn-gigant X9 1100 firmy John Deere z ponad 15-metrowym hederem, mogący skosić nawet 100 ton zboża w godzinę. Nowością były też maszyny wpisujące się w politykę zielonego ładu do mechanicznego zwalczania chwastów.

Wyjazd na targi był doskonałą okazją do zapoznania się z nowościami na rynku oraz do zaktualizowania rolniczej wiedzy. Trochę zmęczeni po 4 godzinnym spacerze po targach, ale z bagażem rolniczych wrażeń i nadzieją, że wrócimy tu za rok, opuściliśmy wystawę.

Jolanta Mroczkowska

Fot. Agnieszka Iwańska-Warczak

Skip to content