Funkcja Uczeń
Przewodniczący Samorządu Jakub Piotrowski (kl. 3B)
Zastępca przewodniczącego Marcin Nurkowski (kl. 3G)

 

Wiosna się budzi i my powoli też z uśmiechem słońca… ?

Niestety z powodu pandemii Samorząd Uczniowski na chwilkę przycichł, ale już jesteśmy z powrotem z Wami. Chcielibyśmy zainicjować kilka nowych akcji. Proponuję żebyście się w nie aktywnie włączyli. Możecie wziąć udział w następujących inicjatywach (wybierzcie coś dla siebie i prześlijcie efekty):

1. „Ja się nie nudzę…”, w której prosimy o przekazanie opiekunowi SU zdjęć, filmików pokazujących uczniowskie (lub nauczycielskie!) formy spędzania czasu w domu w okresie przymusowej izolacji. Można się pochwalić swoimi pracami plastycznymi, kompozycjami muzycznymi, ćwiczeniami gimnastycznymi, czy jakimikolwiek „konikami”, które mogłyby zobaczyć światło dzienne i jednocześnie zainspirować innych do kreatywnego/pożytecznego działania. Wasze propozycje zostaną zamieszczone na szkolnym profilu Facebooka lub/i na internetowej stronie naszej szkoły.

2. Pamiętnik z czasów pandemii– może ktoś z was notuje (lub ma ochotę zacząć notować) swoje rozważania i obserwacje życia w okresie pandemii koronawirusa. Takie informacje będą bardzo cenne dla następnych pokoleń, które na pewno z wielkim zainteresowaniem przeczytają o naszych przeżyciach z tego trudnego okresu. Wasze obserwacje w formie takich pamiętników lub ich fragmentów chętnie opublikujemy później na szkolnej stronie dla potomności. Pamięć jest ulotna, a papier cierpliwy (internetowe zasoby również). SU bardzo chętnie zbierze od was takie osobiste relacje.

3. Chcielibyśmy również zainicjować akcję pod hasłem roboczym: „Tęsknimy, pozdrawiamy, razem się trzymamy”. Wszyscy, którzy w ten trudny czas chcą pozdrowić koleżanki, kolegów, pracowników szkoły, z którymi trudno im się spotkać, mogą ich pozdrowić/wesprzeć dzięki krótkiemu filmikowi, który należy wysłać na Microsoft Teams do opiekuna Samorządu Uczniowskiego – Katarzyny Błaszkiewicz

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w naszych przedsięwzięciach, bo każdy tego typu kontakt jest teraz na wagę złota! ?