Udział uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach w I wojewódzkim konkursie pt. „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni” 31 maja br.
Uczniowie z naszej szkoły z kierunku technik informatyk, wspólnie z uczniami ze szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego rozwiązali test za pośrednictwem platformy e-learningowej dotyczący bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni” to temat konkursu, który Komenda Miejska Policji w Słupsku zorganizowania wspólnie z Akademią Pomorską w Słupsku. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na tematykę ostrożnych zachowań w sieci oraz bezpiecznego korzystania z Internetu, wyszukiwania wartościowych treści, a także kwestie związane z przejawami cyberprzemocy i przestępstwami dokonywanymi w cyberprzestrzeni. Liczyła się poprawność odpowiedzi oraz czas rozwiązania zadań.
Spośród 10 uczniów naszej szkoły, najlepiej test rozwiązał Mateusz Meller z klasy 3m, uzyskując wynik 27 punktów na 30 możliwych w czasie 8 min. 43 sek.
Wynik Mateusza zagwarantował mu zajęcie II miejsca spośród wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego. W dniu 6 czerwca br. w auli Komendy Miejskiej Policji w Słupsku Mateusz odebrał nagrodę pieniężnąw wysokości 1000 zł oraz nagrody książkowe z zakresu wiedzy nt. cyberbezpieczeństwa.
Fotorelacja z wręczenia nagród dostępna na stronie https://pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/111421,W-Komendzie-Miejskiej-
Policji-w-Slupsku-podsumowano-konkurs-pn-Bezpieczenstwo-w-.html
Bardzo się cieszymy i gratulujemy Matuszowi wygranej w konkursie oraz dziękujemy pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie z pozostałymi uczniami szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego.
Opracowali: M. Meller; M. Bajur; P. Radomski
Skip to content