Gdy za oknem plucha wspominamy radosne i pełne słońca dni spędzone w Nei Pori.

Nie myślcie jednak, że spędzaliśmy tam czas tylko na praktykach i rekreacji. Wyjazd przyniósł nam wiele korzyści. Przede wszystkim zmienił nasze postrzeganie innych kultur i dodał motywacji do samorozwoju.

Jesteście ciekawi, jak oceniamy spędzony tam czas? Spieszymy z odpowiedziami…

Kamil: Pobyt w Grecji oceniam bardzo na plus. Nauczyłem się wielu nowych rzeczy, poznałem wspaniałych ludzi. Zwiedziłem piękny kraj, który ma bardzo ciekawą historię.

Jowita: Wyjazd do Grecji pokazał mi że nie powinniśmy bać się nowych miejsc i sytuacji z tym związanych, ponieważ w momencie w którym uwierzysz w siebie to cała reszta pójdzie sprawnie. Nie spotkałam tam osoby, która byłaby do nas pesymistycznie nastawiona. Wszyscy z którymi miałam kontakt byli mili, uprzejmi i chętnie oferowali nam swoją pomoc. Pokazało mi to, że nie ważne jaki masz poziom angielskiego, czy to w jakim stopniu dogadujesz się z innymi, zawsze ale to zawsze dasz radę.  A nawet jeśli w którymś momencie stwierdzisz, że jednak nie poradzisz sobie sam, to znajdzie się osoba która cię wesprze i bez zbędnych pytań pomoże ci w takim stopniu, jakim może. Podsumowując twierdzę, że warto jest zaryzykować i pojechać pomimo jakichkolwiek obaw, bo taki wyjazd pokazuje, ile tak naprawdę umiemy i to jak radzimy sobie praktycznie sami w obcym kraju. Jest także świetną zabawą, można zdobyć wiele nowych znajomości i stworzyć dużo pięknych wspomnień.

Kinga: Erasmus+ to projekt, który spełnił moje oczekiwania. Wspaniałe miejsce, cudowni ludzie. Ten wyjazd nauczył mnie samodzielności, odnajdywania się w nowym miejscu, pracy z nowymi osobami. Pozwolił mi spojrzeć na świat inaczej niż dotychczas. Zobaczyłam też wiele pięknych miejsc, których sama pewnie bym nie zwiedziła.

Skip to content