W dniach 03.07 – 07.07.2023r nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych: pani Agnieszka Szafrańska odbyła szkolenie Job Shadowing. Była to ostatnia mobilność w pierwszym roku akredytacji projektu w ramach programu ERASMUS+. Tym razem pięciodniowe szkolenie odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego (CFA) w miejscowości Val-de-Reuil we Francji.
Podczas pobytu nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych zapoznawał się organizacją, strukturą szkolnictwa zawodowego, a także z najnowszymi koncepcjami nauczania przedmiotów zawodowych we Francji. Uczestniczył jako obserwator w zajęciach prowadzonych na nowoczesnych warsztatach gastronomicznych podczas których poznał wyposażenie gastronomiczne, zapoznał się z nowymi technologiami, metodami i technikami wykonywania potraw kuchni francuskiej.
Nauczyciel doświadczył jak ważne jest budowanie i rozwijanie w uczniach kompetencji zawodowych i kreatywności, która jest bardzo potrzebna w nowoczesnej branży gastronomicznej.
Zawód nauczyciela wymaga ciągłego doskonalenia, a wyjazd w ramach programu ERASMUS+ po raz kolejny pozwolił zdobyć nowe doświadczenia, pomysły i inspiracje do samodoskonalenia, a także wprowadzenia innowacji w nauczaniu przedmiotów zawodowych.
Skip to content