Cieszy nas ogromnie fakt, że jedna u uczestniczek aktualnie realizowanego projektu „Europejskie zakłady pracy miejscem zdobywania doświadczenia zawodowego uczniów ZSZ w Barlewiczkach”  została finalistką organizowanego po raz pierszy w Polsce ogólnopolskiego konkursu SkillsPoland 2021, który jest eliminacjami do międzynarodego konkursu WorldSkills, który odbędzie się w październiku 2022 w Chinach.

 WorldSkills to największe na świecie zawody umiejętności branżowych, które skupia  85 państw. Rywalizacja toczy się w ponad 60 konkurencjach z 6 obszarów: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

Głównymi celami przyświecającymi od ponad 70 lat idei WorldSkills jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wymiana dobrych praktyk oraz budowanie wizerunku szkolnictwa branżowego. Zawodom towarzyszą rozmaite pokazy, występy i konferencje, a na miejsce zjeżdżają się przedstawiciele wiodących firm z całego świata, aby szukać potencjalnych pracowników i managerów.

Wyłącznym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i SkillsPoland, Gospodarzem SkillsPoland 2021 jest  Miasto Gdańsk, Patronat nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki, Marszałek Województwa Pomorskiego, Uniwersytet Gdański i Platforma Przemysłu Przyszłości.

Patrycja Kamińska– uczennica klasy IV kształcąca sie w zawodzie technik hotelarstwa reprezentować będzie naszą szkołę w konkurecji obsługa gości hotelowych. Znalezienie się na finałowej liście uczestników jest już ogromnym wyróżnieniem dla Patrycji. Trzymamy kciuki za Patrycję i wierzymy, że wiedza i umiejętności Patrycji zdobywane w szkole oraz podczas zagranicznych praktyk, pozwolą Patrycji na wyjazd do Szanghaju. Dowiemy się o tym już niebawem- eliminacje krajowe odbędą się 25. i 26. listopada 2021 roku w Gdańsku.  Powodzenia!

Skip to content