Drodzy uczniowie,

wolny czas w domu warto przeznaczyć na to, na co zwykle go nam brakuje – na czytanie książek. Nie trzeba jednak bazować jedynie na domowej biblioteczce – oto portale oferujące darmowe e-booki, które jednym kliknięciem można pobrać na czytnik lub komputer.

 • Wolne Lektury – https://wolnelektury.pl/
  to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli. W wyniku zamknięcia szkół i bibliotek Wolne Lektury stały się kluczowym zasobem dla wszystkich, których sytuacja zmusiła do nauki przez internet.
 • Empik Premium – https://www.empik.com/premium
  Trzeba wejść na stronę i się zarejestrować.
  Normalnie płatna usługa Empik Premium została właśnie udostępniona na 60 dni za darmo. To ukłon firmy w stronę klientów w związku z obecną sytuacją. Za 0 zł można uzyskać pakiet 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w abonamencie Empik Go. Wystarczy wpisać adres e-mail, by otrzymać darmowy kod ważny przez 60 dni.
 • Chmura czytania – http://chmuraczytania.kartalia.pl/
  Chmura Czytania to portal oferujący bezpłatny dostęp do wszystkich swoich pozycji. Nawigacja po stronie jest bardzo prosta, w dodatku z łatwością można pobrać pliki w formacie PDF lub w formacie przeznaczonym na czytnik.

Jest też coś dla tych, którzy lubią fantastykę.

 • Fantastyka Polska – http://www.bazaebokow.robertjszmidt.pl/
  Fantastyka Polska jest prywatną inicjatywą, oferującą za darmo około 300 pozycji współczesnych polskich autorów. Na stronie możemy znaleźć adnotację: Wszystkie teksty literackie umieszczone na tej stronie zostały udostępnione przez autorów i mogą być ściągane bezpłatnie.

Myślę, że na podanych stronach znajdziecie dla siebie coś interesującego.
Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do czytania.
Anna Wędrychowska

Skip to content