Uczennice, mieszkanki internatu: Sandra Iwańska (2b), Amelia Kowalska (3b), Agata Nowicka (ZS Sztum) oraz Paulina Nowicka (2b) wzięły udział w VII Konkursie Bożonarodzeniowym Burs i Internatów, który odbył się 12.12.2023 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Swarożynie.

W ramach konkursu dziewczęta rywalizowały w pięciu kategoriach: szopka bożonarodzeniowa, wypiek, ozdoba świąteczna – bombka, kartka świąteczna oraz stroik bożonarodzeniowy wykonany z udostępnionych przez organizatora materiałów.

Wyniki konkursu przyniosły niezwykłe sukcesy dla uczennic. Amelia Kowalska zdobyła trzecie miejsce za wyjątkowy wypiek pierników, natomiast wszystkie dziewczęta zajęły pierwsze miejsce za perfekcyjne wykonanie stroika bożonarodzeniowego (na zdjęciu stroik z oznaczeniem nr. 1). Ich talent, kreatywność i staranność w tworzeniu świątecznych dekoracji zasłużenie zostały docenione przez jury.

To nie tylko wyjątkowe umiejętności plastyczne uczennic, lecz także ich zaangażowanie i pasja przyczyniły się do osiągnięcia tak imponujących rezultatów. VII Konkurs Bożonarodzeniowy Burs i Internatów stanowił nie tylko okazję do rywalizacji, ale również do dzielenia się świąteczną radością i twórczym podejściem do świątecznych tradycji. Uczennice z pewnością zapiszą się w historii szkoły jako utalentowane artystki, które wprowadziły świeże spojrzenie na bożonarodzeniową atmosferę.

Paweł Radomski

Skip to content