W naszej szkole odbywają się warsztaty z programu do zarządzania gospodarstwem 365FarmNet. Jest to kolejne narzędzie pomocne w ewidencji pól i dokumentowaniu zabiegów. Ułatwia ponadto kalkulację kosztów produkcji rolniczej i planowanie pracy w gospodarstwie.

Zajęcia praktyczne z młodymi rolnikami prowadzi przedstawicielka firmy pani Monika Kozłowska, która profesjonalnie zapoznaje uczniów z oprogramowaniem. Jedną z funkcji programu jest mapa gospodarstwa, którą wzbudziła zainteresowanie wśród uczniów. Młodzi rolnicy mogli zobaczyć swoje pola, obrysować je i obejrzeć stan upraw. Dodatkową zaletą tego programu jest to, że posiada mobilną aplikację na telefon, dzięki której informacje na temat swoich pól i ich dokumentację rolnik może mieć zawsze przy sobie. Także poza zasięgiem Internetu ma wgląd do swoich danych i może sprawnie podejmować właściwe decyzje. Ważny jest fakt, że to oprogramowanie jest nieodpłatne.

Dziękujemy pani Monice Kozłowskiej za wdrażanie w naszej szkole programu 365 FarmNet i motywowanie uczniów do korzystania z nowych technologii.

Jolanta Mroczkowska

Skip to content